Strakonice nejen sobě

Přiblížit lidem strakonickou kulturu, oživit veřejná místa, propojit kulturní scénu s místními a vzájemně lidi spojit k sobě. To jsou hlavní myšlenky festivalu kultury, který založili nadšenci a milovníci kultury WK_DSC_0400ve Strakonicích, jež se sdružili do spolku 4UM z.s.

Tento multižánrový festival, který se koná jednou za dva roky, chce ukázat, že každá oblast umění má co nabídnout, a to bez rozdílu věku, náboženského vyznání či národnostního i etnického původu.

Strakonice nejen sobě funguje na principu dobrovolnosti. Jeho účastníci vystupují bez nároků na honorář. Zároveň je také neziskovým festivalem, do kterého může přispět naprosto každý, ať už formou finančního nebo hmotného daru či pomoci s jeho materiálním zajištěním.

Nultý ročník

Uskutečnil se ve dnech 9. až 13. září 2015.

600 účinkujících (včetně 76 souborů) vystoupilo na 22 scénách. Vstup na všechny akce byl zdarma.

Navštívilo jej přes 4 000 lidí.

Získal cenu za 1. místo v kategorii „Akce roku“ v anketě Strakonická Grammy 2015.

Obdržel titul „Významný počin roku“, který udělila oblastní porota Jihočeské hospodářské komory.

Staňte se partnery festivalu, podpořte jeho snahu o vzájemné propojení kultury a lidí ve Strakonicích a ozvěte se na email: dramaturg.nejensobe@email.cz nebo přispějte na účet: 2701263478/2010. Pojďte se stát součástí něčeho nezapomenutelného.

MP-SNS2015-VYBER-2VSTUP NA VŠECHNY AKCE JE A BUDE ZDARMA!

Nultý ročník přehlídky se uskutečnil a nadále bude uskutečňovat na principu dobrovolnosti, tedy bez úhrady honorářů a nákladů na dopravu. Vzhledem k tomu, že festival je dobrovolnický a neziskový, máte možnost prispět finančním darem, za který budeme opravdu vděčni, jelikož vyvíjíme snahu zajistit vystupujícím důstojné podmínky pro jejich vystoupení.

Pokud se chcete stát partnery festivalu, finančně, či jinak ho podpořit tak přispějete k jeho rozvoji do dalších let.

 

Festival získal cenu za 1.místo v kategorii „Akce roku“ v anketě Strakonická Grammy 2015.

Grammy_meks_black

Velkou poctou pro celý festival je také titulu „Významný počin roku“, který udělila oblastní porota Jihočeské hospodářské komory.

Významný počin rokuHosp. komora